Půjčky pro ženy na MD

[vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_column_text]Novopečené maminky mnohdy zažívají smíšené pocity. Příchod miminka do rodiny patří mezi nejkrásnější okamžiky v životě, ale na druhou stranu s sebou přináší také nemalé zvýšení výdajů. Kromě toho musí ženy počítat i s menšími příjmy, protože jim na účet dorazí pouze peněžitá podpora v mateřství a následně rodičovský příspěvek.

S tím, jak novorozenec roste, postupně výdaje narůstají. A nelze dělat jakékoliv kompromisy. Miminko si zaslouží kvalitní a zdravou stravu, jakožto i dobré zázemí. Kojenecké potřeby, oblečení a další vybavení není zadarmo a rodičkám často nezbývá, než zažádat o půjčku. Jste na tom podobně i vy a hledáte co možná nejšetrnější řešení? Prozradíme vám, které půjčky jsou určeny právě pro ženy na mateřské (rodičovské) dovolené.

Předpokládáme, že jste si již sestavila rodinný rozpočet a proto se zaměříme na „krizové“ situace, kdy se opozdí mateřský/rodičovský příspěvek nebo rozpočet nabourá nečekaný výdaj. V takovém případě musíte jednat rychle a jako nejrychlejší a nejvýhodnější způsob se jeví půjčka od příbuzných či přátel.

1. půjčka od rodiny

Máte-li kolem sebe příbuzné a přátele, kteří vám na kratší dobu požadovaný obnos půjčí, rozhodně tuto možnost nezavrhujte. Získáte peníze ihned, nebudete muset platit úroky a jistě se s dotyčným dohodnete na přijatelné měsíční splátce. Nebudete-li moct peníze vrátit včas, určitě se s rodinou dohodnete mnohem snáz než s cizím věřitelem. Pokud vám nikdo nepůjčí, nezbude vám, než se obrátit na banku nebo nebankovní společnost.

2. bankovní půjčka

Banky mají vyšší nároky na bonitu, což vám může zkomplikovat výše příspěvku. To však neznamená, že bankovní půjčku nezískáte – záleží na celkovém poměru příjmů/výdajů vaší domácnosti. O úvěr může zažádat také partner, který doloží potvrzení o svém příjmu.

Tip: S žádostí o úvěr nespěchejte. Využijte naše srovnání bankovních půjček a zjistěte, která varianta je nejvýhodnější!

Co se týče portfolia bankovních produktů, bohužel v něm nenajdete rychlé krátkodobé úvěry, které jsou pro překlenutí několika dní až týdnů ideální. Jako optimální řešení se jeví kreditní karta, která – budete-li ji správně využívat – vám poslouží jako „železná“ rezerva. Samozřejmě můžete zažádat také o běžný spotřebitelský úvěr, ale počítejte s poměrně vysokou minimální částkou. A půjčovat si několik desítek tisíc korun, když vám stačí jen zlomek, je naprosto zbytečné.

3. nebankovní půjčka

Zbývá poslední možnost, kterou je půjčka od nebankovní společnosti. Buďte maximálně obezřetná a žádejte o půjčku pouze u renomovaných institucí. Přečtěte si, jak poznat podvodnou půjčku a bude vám jasné, kdo se vám snaží pomoct a kdo se vás bude snažit připravit i o zbytek finančních prostředků.

Vraťme se však k nebankovním úvěrům jako takovým. Zmínili jsme, že pro vaše účely bude vhodná rychlá nebankovní půjčka s krátkodobou splatností. Tyto půjčky jsou limitovány poměrně nízkou částkou (obvykle cca 10 000 Kč) a mohou je získat i ženy na mateřské/rodičovské dovolené. Splátka probíhá jednorázově a maximální splatnost je obvykle 30 dní. Nevýhodou jsou vysoké úroky, které jsou dány vysokou rizikovostí pro věřitele. K vyřízení půjčky nebudete potřebovat potvrzení o příjmu a vše zvládnete z pohodlí domova přes internet.

Mezi prověřené poskytovatelé malých půjček patří:

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/1″][vc_column_text]

Název půjčky Výše půjčky RPSN: Nutnost ručit Online žádost
Kredito24 půjčka 5 000 Kč 0%* Ne Získat půjčku
Ferratum půjčka 3000 KČ 0% Ne Získat půjčku

* Platí pouze při první půjčce – první půjčka zdarma[/vc_column_text][vc_column_text]Ať už si nakonec vyberete bankovní nebo nebankovní půjčku, nerozhodujte se unáhleně. Připravte si strategii, na základě které budete úvěr splácet a vyhněte se nepříjemné dluhové spirále. Můžete-li některé výdaje odložit do doby, než na ně ušetříte, udělejte to. Příjem domácnosti můžete navýšit např. prodejem věcí, které již nevyužíváte. Půjčka by měla být až na posledním místě.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *