Nebankovní půjčky

[vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_column_text]

Nebankovní půjčka je půjčka, kterou poskytují nebankovní subjekty (větší a renomované nebankovní společností, menší a nově vzniklé společnosti, soukromí investoři). Mezi hlavní charakteristické rysy patří menší náročnost na žadatele a vyšší úroky. Na nebankovní trh nedohlíží ČNB, díky čemuž je vstup do tohoto segmentu snadný. Absence kontroly zároveň zapříčiňuje nepřehlednost a hraje do karet tzv. úvěrovým predátorům.

V současné době na nebankovním trhu působí nespočet společností, které nabízí široké spektrum více či méně kvalitních produktů. Mezi základní typy nebankovních půjček patří:

Krátkodobé půjčky

Výše krátkodobé půjčky (často známé také jako „půjčka před výplatou“, „SMS půjčka“, „finská půjčka“ apod.) se pohybuje od několika set do několika tisíc korun, doba splatnosti je v řádu dní až týdnů. Splátka se hradí jednorázově v předem smluveném termínu. Mezi průkopníky krátkodobých půjček patří společnost Ferratum Bank, která je v ČR začala poskytovat jako první. Brzy ji následovaly další nebankovní společnosti (např. Crediton Finance CZ s.r.o., Kredito24 Česká republika s.r.o., Kouzelná půjčka s.r.o. …). Administrativní zátěž je minimální (poskytovatelé nevyžadují potvrzení o příjmu a většinou neprověřují registry dlužníků) a vyřízení je velmi rychlé. Nevýhodou je velmi vysoké RPSN (stovky až tisíce procent).

Půjčky střední velikosti

Výše půjček, které pomyslně řadíme do středního pásma, se pohybuje v řádu desetitisíců. Doba splatnosti pak v řádu měsíců až let. Schválení je většinou podmíněno pravidelným příjmem a dobrou platební morálkou, nicméně některé nebankovní společnosti půjčují větší částky i klientům se záznamem v registru dlužníků. Mezi známé nebankovní společnosti, které půjčky střední velikosti poskytují, patří např. Home Credit a.s., Cetelem ČR a.s., Profi Credit Czech a.s., Provident Financial s.r.o. atd.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Název půjčky Výše půjčky RPSN: Nutnost ručit Online žádost
Kouzelná půjčka 10 000 Kč 3011% Ne Získat půjčku
Kredito24 půjčka 5 000 Kč 0%* Ne Získat půjčku
Ferratum půjčka 3 000 Kč 0%* Ne Získat půjčku

* Platí pouze při první půjčce – první půjčka zdarma[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_column_text]

Nebankovní americké hypotéky

Nebankovní americké hypotéky se pohybují v řádech statisíců až milionů, doba splatnosti může trvat až několik desítek let. Podmínkou je zajištění nemovitostí. Na rozdíl od běžných hypotéčních úvěrů jsou neúčelové – lze je využít k financování jakýchkoliv potřeb. K nejznámějším poskytovatelům nebankovních amerických hypoték patří společnost ACEMA Credit Czech a.s.

Výše zmíněné rozdělení berte s rezervou. Nebankovní společnosti nabízí i jiné půjčky, které spadají do specifických subkategorií. Patří mezi ně např. nebankovní revolvingové úvěry, kreditní karty, půjčky na směnku a další finanční produkty.

Jsou nebankovní půjčky méně výhodně než bankovní úvěry?

Nebankovní půjčky vždy symbolizovaly dostupné produkty, díky kterým lze získat peníze v rekordně krátkém čase. A to i v případě nízké bonity a záznamů v registru dlužníků. Daní za minimální požadavky a nekomplikovanou administrativu byly vyšší poplatky a úroky. V praxi je však třeba na nebankovní segment nahlížet individuálně.

Renomované nebankovní společnosti poskytují půjčky, které se v mnoha ohledech vyrovnají bankovní konkurenci. Zároveň vzniká nespočet nových subjektů, které si vysloužily označení „úvěroví predátoři či žraloci“. Jejich nabídka skutečně není výhodná a mnohdy hraničí s lichvou či podvodem.

Jak se vyhnout úvěrovým predátorům a vybrat si kvalitní nebankovní půjčku?

Rozhodnete-li se pro nebankovní půjčku, vždy si vybírejte jen z produktů, které nabízí renomované společnosti. Tedy subjekty, které na českém nebankovním trhu působí delší dobu a hovoří za ně reference spokojených klientů. Dejte si s výběrem na čas a prozkoumejte internetové diskuze – najdete v nich názory a zkušenosti lidí, kteří již danou půjčku vyzkoušeli.

Solidní nebankovní společnost vás předem seznámí se všemi aspekty půjčky a dá vám k dispozici smluvní podmínky (obvykle je najdete na webových stránkách příslušného poskytovatele). Nezapomeňte si přečíst i dokumentaci, která není součástí smlouvy o půjčce, ale je na ni odkazováno. Řiďte se pravidlem, že je lepší několikrát přečíst, než jednou zbrkle podepsat. Nebude-li vám některá z pasáží ve smlouvě jasná, nechte si ji vysvětlit a případě se poraďte s někým, kdo problematice rozumí.

Tím nejsnadnějším způsobem, jak eliminovat riziko nevýhodné půjčky, je využít naše objektivní srovnání.

Porovnáváme pro vás kvalitní nebankovní půjčky od zavedených nebankovních poskytovatelů a zároveň vám ušetříme spoustu času, který byste strávili vyřizováním. Bude-li některá z půjček v přehledu odpovídat vašim požadavkům, můžete o ni rovnou zažádat online.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]